Najpiękniejsze słowa.

Dziś będzie o słowach. Tych pięknie brzmiących, tych ważnych, tych wzruszających.

Bez tytułu

Nie musiałam ani chwili zastanawiać się jakie słowo pojawi się na mojej liście jako pierwsze. Dom, domek, domeczek. Słowo, które znaczy dla mnie tak wiele. To w nim zawarte jest wszystko co dobre, co ważne. Bezpieczeństwo, miłość, rodzina, radość, beztroska. Dom to zdecydowanie najwspanialsze miejsce na świecie.

Bez tytułu

Pasja. Słowo tak magiczne, tak wyjątkowe, tak bogate! O pasjach mogę rozmawiać godzinami, rozmawiać, czytać, słuchać. Pasja. Tak bardzo inspirująca, tak ciekawa.
Uwielbiam ludzi z pasją i niezależnie czy jest to zbieranie znaczków czy skakanie z wysokości – uważam ludzi z pasją za absolutnie wyjątkowych.

Bez tytułu

Herbata to spokój, to chwila oddechu, to przerwa, to czas na rozmowę, czas na bycie z samym sobą. To bycie samemu, a czasem bycie razem. To ciepło, to odpoczynek.
Nic więc dziwnego, że herbatę pije litrami, a moi bliscy doskonale wiedzą, że najlepsze co mogę mi zaoferować (zaraz po czekoladzie) to herbata.

Bez tytułu

To słowo nie znalazło się na tej liście bynajmniej z miłości do fasoli. (Choć nie ukrywam,  ze uwielbiam czerwoną fasolkę z puszki).  Fasola- tak pieszczotliwie nazywa mnie moja mama, a dziś także moja przyjaciółka i druga połówka.
Fasola to nie jest przezwisko, to nie pseudonim. Fasola to nie jest zwrot, którym bliskie osoby zawsze się do mnie zwracają. Fasola jest zarezerwowane na specjalnie momenty.
W Fasoli mieści się  ogromna troska i miłość.
Kiedy słyszę „Fasola” myślę sobie „będzie dobrze”.

Bez tytułu

Ukochaj znaczy przytul, pocałuj, podaj rękę. Ukochaj znaczy potrzebuje Cię, znaczy bądź.
Być może nie jest to słowo, którego używać powinna osoba wkraczająca w dorosłe życie, być może nie jest to słowo właściwe dla osoby z dwudziestoma dwoma świeczkami na torcie. Nie wstydzę się jednak powiedzieć, że używam go często.
Nic nie jest tak potrzebne jak poczucie bliskości.

Bez tytułu

Podobno najbardziej w pamięć zapadają słowa z samego początku i z samego końca. Właśnie dlatego „Jestem stela” umieściłam na końcu mojej listy. Te słowa są chyba tak samo ważne jak „dom”, a może własnie „dom” znaczy „jestem stela”?
„Jestem stela” znaczy „być stąd”. I choć ja „stąd” nie byłam od zawsze, to uważam Śląsk Cieszyński i miejsce w którym teraz mieszkam za najcudowniejsze miejsce na ziemi.
Jestem pewna, że ludzie tu mieszkający są absolutnie wyjątkowi, cieszyńska gwara to najcudowniejszy język świata, a widok gór z okna to najpiękniejszy widok jaki można zobaczyć po przebudzeniu.

A jakie słowa są dla Was najpiękniejsze?

Wyzwanie-blogowe_baner_300Wpis powstał z okazji blogowego Wyzwania Uli.

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: O mnie. Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Najpiękniejsze słowa.

  1. sonrisa powiedział:

    O ja… ale bardzo osobisty wpis i osobiste słowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam